Nowości wydawnicze

  Biblioteka Publiczna Gminy Włodawa otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych z Programu Biblioteki Narodowej w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet – 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa na 2020 rok.

   Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych książek oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla czytelników i użytkowników biblioteki.

Możliwość uczestnictwa w programie i pozyskane środki finansowe w połączeniu z finansowym udziałem własnym przekazanym przez Organizatora Gminę Włodawa dają możliwość aktualizowania, wzbogacania zasobów bibliotecznych w bibliotece, jak również w filiach.

Wszystkich zainteresowanych miłośników książek zapraszamy do biblioteki. Zapewniamy, że każdy nie zależnie od wieku (dzieci, młodzież i dorośli) znajdzie coś dla siebie. Biblioteka posiada bogatą ofertę nowości wydawniczych polskich i zagranicznych autorów o różnej tematyce.

Dodaj komentarz