Narodowe Czytanie Fredry

fredro

            7 września (sobota) o godz. 11.00 odbędzie się Narodowe Czytanie Fredry pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Czytać będą władze oraz pracownicy Urzędu Gminy, radni, pracownicy biblioteki, nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjum. Czekamy na Was na placu przed siedzibą Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa w Susznie. W razie brzydkiej pogody spotykamy się w budynku świetlicy.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Włodawa do udziału w akcji popularyzującej twórczość Aleksandra Fredry, a także promującej czytelnictwo i piękno języka polskiego.

            „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Komentarze zamknięte.