Narodowe Czytanie- Podziękowanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dsc_1150

 

Księgozbiór naszej biblioteki został wzbogacony o pamiątkowe wydanie powieści Henryka Sienkiewicza
pt. „Quo Vadis”. Podarował je Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w podziękowaniu za udział w piątej edycji Narodowego Czytania, któremu patronuje wraz z małżonką – Agatą Kornhauser-Duda.

– Pragnę gorąco podziękować za Państwa udział w piątej edycji Narodowego Czytania. Tego dnia połączył nas geniusz wielkiego pisarza, a jego wybitne dzieło zachwyciło wspaniałymi bohaterami, plastycznością opisu oraz uniwersalnym, mądrym przesłaniem. Tak liczny udział w tej akcji świadczy o niesłabnącym zainteresowaniem Polaków klasyką rodzimej literatury, w której zawarty jest przekaz wartości scalających nasz Naród. Cieszę się, że tegoroczną odsłonę narodowego Czytania uświetniło wiele inicjatyw towarzyszących: wystaw, inscenizacji i konkursów …

Za Państwa pośrednictwem przesyłam również wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy w państwa okolicy wspierali akcję i brali w niej udział. Jako wyraz mojego podziękowania przekazuję na państwa ręce okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis”. Mam nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa miłą pamiątkę naszego wspólnego czytania – napisał prezydent Andrzej Duda, jednocześnie zapraszając do uczestnictwa w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu i zachęcając do wybrania tytułu kolejnej lektury. – napisał w liście prezydent RP Andrzej Duda.
wp_20161209_002
czytanie1

Dodaj komentarz