Tydzień bibliotek

,,Książki kochają każdego, kto je otwiera
dając mu poczucie bezpieczeństwa, przyjaźń
niczego w zamian nie żądając …!”

– Cornelia Funke

Filia Biblioteczna w Żukowie i Szkoła Podstawowa w Żukowie w ramach ,,Tygodnia Bibliotek” zorganizowała następujące akcje biblioteczne:

Rozpoczęliśmy od akcji pt. ,,Z miłości do książki”, której celem była popularyzacja nowości wydawniczych dla dzieci klas I-III.

Następnie odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci miały możliwość zabawić się w twórców książki. Na początku poznali zawody związane z powstaniem książki, a następnie każde dziecko odrysowało swoją dłoń na której wykonano rysunek ilustrujący wybraną książeczkę. Akcja przebiegła pod tytułem ,,Łapkowe pomysły na książki.”


Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa spotkali się z uczniami klasy I w celu przypomnienia dzieciom prośby książek. Uczniowie pod czujnym okiem bibliotekarzy wykonali z kolorowego materiału piękne zakładki do książek.W akcję czytelniczą włączyli się również rodzice uczniów pt. ,,Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem.” Jej celem była integracja międzypokoleniowa oraz pokazanie, że czytanie nie musi być nudne tylko może sprawiać frajdę i zabawę. Dzieci wspólnie z rodzicami przeczytały wiersze Juliana Tuwima.


Kolejna akcja odbyła się pod hasłem ,,Wiersze malowane kolorami”, uczniowie przepisywali fragmenty wierszy, rysowali ilustrację do wybranego wiersza. Celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie zainteresowania czytelnictwem.

Dodaj komentarz