Wieczór Wigilijny

img_2265

 

16 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Susznie odbył się wieczór wigilijny. Wigilia – przystrojony biało stół, płoną świece, lśni najjaśniejsza z gwiazd, wokół roztacza się blask choinki. I najważniejszy moment – łamanie się opłatkiem, składanie wzajemnych  życzeń. To wtedy kruszeją nasze serca i w niejednym
oku błyśnie łza wzruszenia. Koloryt i atmosfera świąt pozwalają człowiekowi oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary swego istnienia, ujrzeć piękno i doznać dobroci, wyrazić komuś miłość i wdzięczność.
Nasz wieczór rozpoczął się montażem słowno- muzycznym „Przy wigilijnym stole”, został on przygotowany przez młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie pod opieką Pani Małgorzaty Żakowskiej oraz dzieci z Suszna. Po wspólnej modlitwie, którą poprowadził O. Dominik i odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza, który wprowadził Nas w nastrój Bożego Narodzenia wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Pan Wójt Tadeusz Sawicki złożył Bożonarodzeniowe życzenia wszystkim uczestnikom spotkania.
Wśród zaproszonych gości byli: Andrzej Romańczuk – Starosta Powiatu Włodawskiego, O. Dominik Byblewski, Janusz Korneluk – Przewodniczący Rady Gminy Włodawa, Katarzyna Błyskosz – Skarbnik Gminy Włodawa, Wojciech Kraszczyński – Radny z Korolówki – Osada, Anna Walasek – Kierownik GOPS we Włodawie, oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Miejskich we Włodawie – Zosie- Samosie. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas w miłej i radosnej atmosferze. Organizatorami spotkania byli: Biblioteka Publiczna Gminy Włodawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Susznie, Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa, Radni i Sołtys wsi Suszno oraz Stowarzyszenie na rzecz integracji i rozwoju wsi Suszno.

img_2247

img_2270

img_2250img_2238img_2240img_2261

img_2257img_2244

img_2279img_2280img_2273img_2282img_2281

Dodaj komentarz