Sportowe ferie w gminie Włodawa

Ferie2013-32W gminie Włodawa, jak co roku odbywają się zajęcia feryjne dla dzieci z terenu gminy. Organizatorem zimowisk jest Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

 Tegoroczne zajęcia feryjne odbywają się w świetlicach wiejskich w miejscowościach Stawki, Różanka, Suszno, Orchówek, Sobibór, Okuninka, Korolówka, Korolówka Osada, Żuków, Krasówka. Głównym tematem zajęć jest sport i zdrowy styl życia, stąd też oprócz gier i zabaw w świetlicach, dzieci z każdej miejscowości mają między innymi zorganizowany darmowy wyjazdy na włodawską pływalnię. W czasie ferii rozegrany zostanie również Turniej Rekreacyjno-Sportowy o tytuł Mistrza Gminy Włodawa. W dniach 15 i 18 luty odbędą się półfinały, a cztery najlepsze miejscowości wezmą udział 21 lutego w finale turnieju. Turniej zostanie rozegrany w obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Orchówku. Wszystkie dyscypliny będą zespołowe i dostosowane do zróżnicowanego wieku uczestników. Do zajęć przyłączyła się również Biblioteka Publiczna Gminy Włodawa, której pracownicy proponują spotkania z bajką, organizując wspólne czytanie popularnych wierszy i bajek.
Oprócz zajęć w świetlicach, chętna młodzież z terenu gminy, dzięki wsparciu GKRPA, mogą uczestniczyć w obozie – ferie zimowe profilaktyczne w Tatrach Polskich. Obóz młodzieży zorganizowany jest w dniach 10-14 luty. Uczestniczy w nim grupa 30 osobowa pod kierownictwem ojca Piotra Bednarskiego z Parafii pw. św Ludwika we Włodawie. W programie obozu znajduje się między innymi jazda na nartach, zajęcia profilaktyczne, rekreacyjne i oczywiście modlitwa.

IMG_1416 IMG_1419

Dodaj komentarz